14. TAJNO ISKUSTVO – BUBBLE FOOTBALL

U nedjeljno jutro našli smo se na rubu Novog Zagreba, znajući samo da trebamo ponijeti trenirke. Iako su neki od nas imali sasvim svoju slučajnu hooliganštinu na putu, na kraju smo se ipak sakupili u dovoljno velikom broju i krenuli prema svlačionicama. Gdje idemo? Što ćemo raditi? Teren je izgledao sportski – možda nogomet? Osmjehe na lica je izvukla pojava velikih prozirnih gumenih lopti, kad smo shvatili da smo došli na – bubble football!

Na terenu otprilike kao za mali nogomet, hooligani su obukli lopte na sebe i krenuli igrati igru koja je bila vrlo pokretna, okretna, poskakujuća i odskakujuća. Riješeni brige za sudaranje, ovo je bila savršena prilika za zatrčati se u nekoga u punom trku, ili za padanje i rolanje po podu! Same lopte su načinjene od tvrde gume i izgledaju kao krafne s rupom u sredini. Imaju dva sloja, između kojih je zrak pod pritiskom, što čini gumu napetom poput balona. U rupu u sredini stane hooligan srednjih dimenzija, koji se uvuče ili uhvati za tregere koji ga drže spojenog s loptom. Teško je reći kome je bilo zabavnije – većim hooliganima koji su se stisnuli uz gumu i koji su se mogli bacati i zajurivati, a da ne ispadnu, ili manjim koji su se morali držati za tregere, no zato su imali više slobode kretanja i skakanja unutar velikog balona. Naravno, ovako nešto je i odlična prilika za fotografiranje, što su neki hooligani iskoristili za slikanje u različitim pozama i stadijima letenja kroz zrak, odbijanja od poda i od drugih lopti.

Iako možda 15 minuta po utakmici zvuči prekratko, ispalo je da nikako nije – trčanje po terenu, skakanje, guranje, rolanje s loptama, a i veća temperatura u samoj lopti – činili su da su na kraju utakmice hooligani baš trebali odmor, prije nego što su bili spremni za sljedeću. Postojali su bodovi, ekipe koje su bile slučajno raspoređene su dobijale i gubile utakmice, no zapravo na kraju se nitko nije sjećao samih bodova nego smijeha, skakanja, i padanja u lopti.

Sveukupno, ovo je bilo sat i nešto odlične zabave i isprobavanja što bi bilo kad bi odskakivali baš od svega!

Autor: Ivan Voras

Organizaije Hoo iskustva: Sonja Papeš

O nama

NLP edukacija, pod vodstvom Saše Tenodija, vodećeg NLP trenera u Hrvatskoj, osmišljena je kako bi ti pomogla unaprijediti komunikacijske vještine. Nauči kako graditi samopouzdanje, produbljivati odnose i učinkovito utjecati na ljude u svojoj okolini.

Usluge

Prijavi se na edukaciju

© 2025 NLP HRVATSKA, sva prava pridržana. Website design by MihicDigital